Leave Your Message

01/02
0102

ПРИКАЗ НА ПРОИЗВОД

Контактирајте не

за нас

Xinxiang Dongfeng Filter Technology Co., Ltd.

Xinxiang Dongfeng Filter Technology Co., Ltd. е основана во 2002 година и се наоѓа во градот Xinxiang, провинцијата Хенан. Компанијата зафаќа површина од седумнаесет илјади квадратни метри, ние сме професионална компанија која се занимава со истражување, развој, продажба и сервис на сите видови филтри, филтри елементи, машини за филтрирање, машини за тестирање филтри и хидраулични додатоци.

companykh5 6579a8fdiw

Опрема за производство

Нашите производи се широко користени во различни индустрии како што се инженерски машини, рударски машини, машини за јаглен, петрохемиска индустрија, производство на енергија од ветер, земјоделски машини, електроника.

ПАТ НА РАЗВОЈ

652f532g37
010203040506070809

Центар за вести

Прирачник за одржување за филтер за повратно масло Прирачник за одржување за филтер за повратно масло
01

Прирачник за одржување за филтер за повратно масло

2024-03-22
Одржувањето на филтерот за повратно масло е од клучно значење за обезбедување на негово нормално функционирање и продолжување на неговиот животен век.
Прочитај повеќе
Процес на монтажа на елементот за филтер за хидраулично масло Процес на поставување на елементот за филтер за хидраулично масло
02

Процес на монтажа на филтер за хидраулично масло...

2024-03-09
Маслото во хидрауличните системи игра клучна улога, пренесувајќи медиум под притисок и заштита на компонентите за подмачкување.
Прочитај повеќе
Дали елементите на филтерот за хидраулично масло треба да се изберат со голема прецизност Дали елементите на филтерот за хидраулично масло треба да се изберат со голема прецизност
03

Дали елементите на филтерот за хидрауличко масло треба да ...

2024-03-09
Хидрауличните системи играат клучна улога во многу индустриски апликации. За да се одржи непречено функционирање на хидрауличниот систем, хидра...
Прочитај повеќе
Функцијата на хидрауличен филтер елемент Функцијата на хидрауличен филтер елемент
04

Функцијата на хидрауличен филтер елемент

2024-03-09
Хидрауличниот филтер елемент е многу важна компонента во хидрауличниот систем, кој може ефикасно да ги филтрира нечистотиите и загадувачите во хидрауличкото масло...
Прочитај повеќе
01

Можете да не контактирате овде!